Eesti Terviserajad SA eestvedamisel on hoonetesse üle Eesti maha märgitud juba 75 siseterviserada, mis kutsuvad inimesi rohkem liikuma. Hoonetesisesed rajad on igapäevaselt kättesaadavad 70 000 inimesele, kes neis majades liiguvad. Täna avati uus terviserada Haigekassa kontoris ning ühtlasi ka esimene liikumakutsuv parkla.

“Terviseradade ehk tasuta kodulähedaste liikumisvõimaluste loomine on olnud meie eesmärk juba 14 aastat ning meil on väliradade võrgustikus üle 100 terviseraja. Et liikumine veelgi lähemale tuua ja päeva loomulikuks osaks muuta, oleme juba 4 aastat kaasa aidanud hoonetesiseste liikumisvõimaluste loomisse ning täna saame rõõmustada juba 75 hoone inimesi üle Eesti. Liikumisrõõmu nakatamine on meie igapäevatöö,” ütles Eesti Terviserajad SA juht Alo Lõoke.

Täna avatud Haigekassa kontori siseterviserada Tervisekassa pakub liikumisvaheldust siseruumides ning võttis eesmärgiks ka liikumakutsuva parkimise.

„Haigekassas pöörame suurt tähelepanu haigusi ennetavatele ja tervist edendavatele tegevustele. Mitmed elustiilihaigused tulenevad just vähesest liikumisest. Siseterviserada ja liikumakutsuv parkimine on hea võimalus kontoriinimesed juba tööajal liikuma panna, meie kohustus on ka organisatsioonina eeskuju näidata,“ ütles haigekassa juhatuse esimees Rain Laane.

“Pargi kaugemale, liigu rohkem! Parkimisega saab samamoodi liikumivõimalusi suurendada nii tööl kui ka näiteks poes käies. Ainuüksi esimese rea asemel tagumistesse ridadesse parkimine annab aastaga poolmaratoni või isegi maratoni pikkuse maa. Maratoonariks saamine on imelihtne,” lisas Lõoke.

SA Eesti Terviserajad asutasid 2005. aastal ettevõtted Merko Ehitus, Swedbank ja Eesti Energia. Eesmärk on kindlustada enamikule Eestimaa elanikkonnast terviseradade võrgustiku kättesaadavus aastaringseks ja tasuta liikumisharrastuseks. Praegu on Eestis üle 100 terviseraja ja 73 siseterviserada.