Pidu ratta seljas – Gravel Grinder Estonia – kiiruskatsetega kruusaralli!

Kas suudad läbida rattaga päevas vähemalt 80km? Aga tahaksid lisaks võistlusele ka vabamat olemist, mõnusat seltskonda ja meelelahutust? Siis Sinule see võistlus ongi!

Gravel Grinder ei ole klassikaline „sufferfest“, kus ellu jääb vaid tugevaim ja sõitu ei naudi isegi võitja. Usume, et sõit peab olema lõbus erineva tasemega sõitjale.

Võistlusetapid toimuvad nii teedel kui ka metsades, seega sobib tulla nii maastikuratta kui ka suuremat populaarsust koguva gravel-tüüpi maanteerattaga.

  • Üks ühisstart. Esimene etapp algab mass-stardist Jõulumäe Tervisespordikeskuses.
  • Neli ajavõtuga kiiruskatset. Katsed on lühikesed, vaheldusrikkad ja intensiivsed. Ükski katse ei tohiks kiireimal sõitjal võtta kauem kui 15 minutit. Nelja katse peale kokku eeldame võitja ajaks kuni 40 minutit. Kõik katsed peale esimese toimuvad võistleja poolt vabalt valitud stardiajaga.
  • Kolm ajavõtuta ülesõitu. Kiiruskatsete vahelistel ülesõitudel on joogi- ja söögipunktid, saab sõpradega juttu ajada ja vabas tempos järgmise stardi poole asuda.
    PS! Kaval sõitja võib ennast sättida tugevama konkurendi tuulde, kellega koos katse kiiremini läbida.

 

Rada
Rada on põnev ja mitmekülgne. Kiiruskatsed ja ülesõidud toimuvad nii asfaldil, kruusal, metsateedel kui ka mererannas. Täpne rajakaart avalikustatakse 2 nädalat enne võistlust.
Distants kokku 80 km. Kõikide kiiruskatsete ja ülesõitude läbimine on kohustuslik.
Rattaklass: vaba

Ajavõtt
Igale osalejale väljastatakse elektrooniline kiip. Kõigi nelja kiiruskatse stardis ja finišis on maas spetsiaalne matt, mis registreerib võistlejate stardi- ja finišiajad.
Ülesõitudel aega ei võeta, nende eesmärk on võistlejad ohutult ja jõudu säästvalt järgmise katse starti juhatada. Arvestada tuleb vaid võistluse kontrollajaga, mille korraldaja peab seadma, et raja ja finišiala mõistlikul ajal sulgeda saaks.
Kiiruskatsete ajad on jälgitavad stardilinnakus ja neid kommenteerib jooksvalt võistluse kommentaator. Kui tehniliselt võimalik, saab tulemusi jooksvalt ka kodulehel jälgida.
Võistluse paremusjärjestus selgub katsete koguaegade liitmisel.

Osavõtutasu
1. voor 35€ 01.04-31.05.19
Soodne eelregisteerimine
Hinnas sisaldub telkimiskoht ja hommikusöök

2. voor 45€ 01.06-31.07.19
Tava registeerimine
Hinnas sisaldub telkimiskoht ja hommikusöök

3. voor 60€ 01.08-11.08.19
Registeerimine ka kohapeal
Hinnas sisaldub telkimiskoht ja hommikusöök

Start
Start antakse võrreldes tavapäraste maastikurattamaratonidega vara, juba 10.30 hommikul. See eeldab, et kohale peaks tulema eelmisel päeval või tuleb alustada autosõitu varahommikul. Varane start annab võimaluse finišit kaua lahti hoida ja teeb sõidu veelgi erilisemaks. Samuti võimaldab see nautlejatel toidupunktides rahulikult puhata, muljetada läbitud sõitu, aegu võrrelda ja muidugi toitu-jooke maitsta. Toidupunktis on täiesti OK murule pikali visata ja 10-15 minuti hinge tõmmata, sotsialiseeruda ning sealt kasvõi uute sõpradega teekonda jätkata.

Laagriplats
Võistluspaigas on olemas laagriplats telklinnaku tarbeks. Telkijatelt sellekohast lisatasu ei küsita. Telkida saab 2 ööd. Soovi korral saab ööbida ka Jõulumäe spordikompleksi hotellis. BRONEERI MUGAVUSTEGA MAJUTUS JÕULUMÄEL SIIT!Telkimiskohtadele lisaks on majutuskohti suvel kuni 200-le külalisele. Ööbimise hinnad on soodsad (12-20 eurot inimese kohta). Kõigile osalejatele on hinna sees mitmekülgne hommikusöök Jõulumäe kokkade poolt. Kindlasti on ka hommikusöögi menüü mõnevõrra tavapärasest erinev (lisaks pudrule ka vorstikesed, munapuder, röstsai, soojad oad tomatikastmes).

Toitlustus
Korraldaja pöörab erilise tähelepanu toitlustusele nii enne ja peale võistlust kui ka selle ajal toitlustuspunktides. Toit peab olema emotsioonepakkuv ja ka tõsistele sportlastele vastuvõetav. Peale võistlust toimub laagrialal ühine pasta ja grillipidu. Korraldaja kaasab pasta ja grillimise juurde oma ala spetsialistid. Pasta peab olema ühe tõelise pasta-party vääriline. Hommikukohvi serveerib kohale kutsutud barista. Toidupunktides soovime pakkuda näiteks soolaküpsiseid, wrappe, miniburgereid ja isegi marineeritud kurki. Kosutavad joogid peavad olema samuti kättesaadavad (vesi, spordijook, (alkovaba) õlu, kali). Vahetult peale finišit ootab osalejat kiire snäkk (näiteks käsitöö friikartulid või muu „näpu vahelt“ tarbitav). Kindlasti ei jagata finišis suurest pajast „sõdurisuppi“ nagu siiani on spordivõistlustel kombeks olnud. Igale osalejale peab finišis olema karastujook või pudel (alkovaba) õlut.

Kommentaator
Kommentaator hoiab laval kogu aeg võistluse käigul silma peal. Võimaluse korral pakume live kaamerapilti kiiruskatsetelt ja kuulame toidupunktides osalejate hetkemuljeid. Viimaseks paariks tunniks enne finiši sulgemist tuleb lavale meeleolu hoidma DJ, kes vaheldumisi kommentaatoriga juba finišeerunute tuju üleval hoiab. 16.00 toimub parimate autasustamine. 17.30 finiši sulgemine.

 

Info: http://www.gravelgrinder.ee/

Juhend: http://www.gravelgrinder.ee/wp-content/uploads/2019/04/GGE_juhend-10.04.pdf

Regamine: https://www.sportos.eu/ee/et/gravel-grinder-estonia/