Üle Eesti terviseradadel algab tänasest väljakutse #rajavallutaja, mille raames kutsutakse kõiki õue liikuma. Eestis on üle saja kodulähedase terviseraja, kus ei ole liikmemaksu ega hapnikupuudust ning mis ootavad liikumishuvilisi kogu aeg. Rajavallutaja kestab terve maikuu, kuu esimene pool keskendub jooksmisele ja kõnnile ning teine pool jalgrattasõidule.

Sihtasutuse Eesti Terviserajad juhi Alo Lõokese sõnul on #rajavallutaja eesmärk kutsuda inimesi loodusesse värske õhu kätte liikuma sõltumata vanusest, liikumisviisist ja tempost. “On viimane aeg jooksusussid ja rattakingad välja otsida ning astuda tee diivanilt välisukseni. Liikumisrõõm värskes õhus on nakkav ja mõjub nii sulle kui ka kogu perele hästi. Kui on soov mõnel võistlusel rinda pista, siis tasub aga mõelda treenitusele ja valida vastav tempo,” ütles Lõoke.

Terviseradadel on tihe kevadsuvine hooaeg peal ning toimub palju erinevaid matku, jooksu- ja rattasarju ning orienteerumispäevakuid. Suur rajavallutus algab juba täna kl 12 Viljandis, kui joostakse juba 90. Suurjooks ümber Viljandi järve. 4. mail kutsume üle Eesti terviseradadele Teeme Ära Eesti Prügijooksule http://bit.ly/prygijooks.

Rajavallutaja väljakutse on jagatud kaheks osaks: 1.-15.05 Jooks/kõnd #rajavallutaja http://bit.ly/rajavallutaja_jooks ja 17.-31. mai Jalgratta #rajavallutaja http://bit.ly/rajavallutaja_ratas. Rajavallutajaid premeeritakse värske õhu, rõõmsa tuju ja hea tervisega ning loosimisele läheb sportlikke auhindu.

„Meil on hea meel, et iga aastaga liitub rajavallutajate hulka üha rohkem ettevõtteid ja asutusi, kes oma kollektiivides terve maikuu samuti liikuma kutsuvad. 5 ministeeriumit võistleb omavahel liikumiskilomeetrite kogumises, Eesti Energia valmistub Narva Energiajooksuks, Swedbank peab tervisekuud ning näiteid on tuua veel. Oma tervise ja hea enesetunde jaoks saab iga inimene ise väga palju ära teha. Selleks sobivadki kodulähedased terviserajad ideaalselt,“ lisas Lõoke.

Infot #rajavallutaja tegevuste kohta saab facebooki lehelt https://www.facebook.com/terviserajad/. Lähima liikumisraja leiab www.terviserajad.ee.

SA Eesti Terviserajad on asutatud 2005. aastal Merko Ehitus, Swedbank ja Eesti Energia AS-ide poolt. Eesmärgiks on kindlustada enamikule Eestimaa elanikkonnast terviseradade võrgustiku kättesaadavus aastaringseks ja tasuta liikumisharrastuseks. Hetkel on Eestis üle 100 terviseraja ja 72 siseterviserada.

 

Lisainfo:

 

Alo Lõoke

juhataja

SA Eesti Terviserajad

52 53 801

alo@terviserajad.ee