Eesti Energia, Merko ja Swedbank kutsuvad maikuus terviseradadele rajavallutajateks

Eesti Energia, Merko ja Swedbank kutsuvad kõiki regulaarselt liikuma ning osalema SA Eesti Terviserajad #rajavallutaja väljakutses. Eeskuju selles näitavad kolme suurettevõtte kokku ca 9000 töötajat ning üle 40 000 inimese, kes on kaasatud läbi siseterviseradade võrgustiku oma töökohal või koolis.

1.-31. maini toimub SA Eesti Terviserajad iga-aastane #rajavallutaja väljakutse, mis kutsub kõiki üle Eesti terviseradadele liikumisest rõõmu tundma. Liikujaid ootavad üle 100 kodulähedase terviseraja, mis on lahtiolekuaegadeta, liikmemaksuta ja hapnikupuuduseta.

“Liikumisrõõm on meil enamasti käeulatuses, tuleb vaid tossud jalga panna ja Eesti Terviseradade võrgustik võtab Su lahkelt vastu. Sel aastal pöörame #rajavallutaja väljakutsega tähelepanu liikumise regulaarsusele ning igapäevase 10 000 sammu täitmisele. Lisaks rõhutame, et igaüks saab valida endale meelepärast liikumisviisi ja tempo – me ei aja taga sportlikke rekordeid, vaid eesmärgiks on igapäevane liikumine,” ütles Eesti Terviserajad SA juht Alo Lõoke.

„Meil on väga hea meel, et kolm suurettevõtet Eesti Energia, Merko ja Swedbank on viinud regulaarse liikumise vajalikkuse sõnumi oma kokku ligi 9000 töötaja ja nende peredeni. Kiidan ja tänan siinkohal ka kõiki teisi tööandjaid, kes samuti oma töötajate liikumist soodustavad – olgu seda sporditoetuse, ühistrennide või oma ettevõttesse treeningsaali või siseterviseraja rajamise kaudu. Tänaseks on siseterviseradasid loodud 38 ja nendes hoonetes liigub igapäevaselt üle 40 000 inimese. Regulaarne liikumine on tervise eest hoolitsemise ja haiguste ennetamise üks lihtsamaid ja soodsamaid võimalusi,“ lisas Alo Lõoke.

Rajavallutajaks saamine on lihtne, tuleb leida endale  sobiv terviserada kodulehelt www.terviserajad.ee  ning tulla rajale. Osalejad on palutud ennast kirja panema Facebookis http://bit.ly/rajavallutajaks ja Endomondos http://bit.ly/rajale_endomondo. Rajavallutajaid premeeritakse värske õhu, rõõmsa tuju ja hea tervisega ning loosimisele läheb hulganisti sportlikke auhindu.

“Vastutustundliku ettevõttena on Eesti Energia soovinud anda enda panuse inimeste liikumisharrastuse arengusse. Oleme 12 aasta vältel toetanud nii SA-d Terviserajad kui ka rajanud 475-meetrise siseterviseraja enda peakontorisse. Eesti Energia siseterviseraja projekt  pälvis möödunud aastal ka üleeuroopalise spordinädala Be Active Workplace konkursil esikoha,” rääkis Eesti Energia turundusjuht Leitti Mändmets “Käesoleval nädalal alustasime enda kontorihoones traditsiooniks kujunenud korruste vahelise tervisekilomeetrite kogumise võistlusega, et treenida üheskoos Narva Energiajooksuks” lisas Mändmets.

„Meie jaoks on oluline, et liikumisest saaks mõtteviis, mitte see ei jääks ühekordseks tegevuseks. Nii toimub maikuus Swedbankis sammulugemisvõistlus, kus innustame kõiki töötajaid liikuma vähemalt 10 000 sammu päevas ning kasutama peamajas asuvat, Eesti kõige pikemat, 1.2 kilomeetri pikkust siseterviserada“, ütles Swedbanki toetustegevuste juht Maarja Karmin. „Tahame, et võimalikult paljudel inimestel Eestis oleks tasuta sportimise võimalused just sellel ajal ja kohas, kus neile kõige paremini sobib, mispärast oleme koos heade partneritega juba 12 aastat toetanud looduslike terviseradade arendamist“, lisas Karmin.

SA Eesti Terviserajad on asutatud 2005. aastal kolme suurettevõtte, Merko Ehituse, Swedbanki ja Eesti Energia poolt. Eesmärgiks on kindlustada enamikule Eestimaa elanikkonnast terviseradade võrgustiku kättesaadavus aastaringseks ja tasuta liikumisharrastuseks. Hetkeseisuga on Eestis üle 100 väliterviseraja ning 38 siseterviserada.

Alo Lõoke

juhataja

SA Eesti Terviserajad

alolooke@gmail.com

+372 525 3801

 

http://www.terviserajad.ee
https://www.facebook.com/terviserajad/

 

Lisaks:

Rajavallutaja Facebookis http://bit.ly/rajavallutajaks

Rajavallutaja Endomondos http://bit.ly/rajale_endomondo

Terviseradade ppevideod: http://terviserajad.ee/videoope/

#rajavallutaja hommikujooks Kuressaare linnapea Madis Kallasega https://www.youtube.com/watch?v=GsPws4Qe-Zc

#rajavallutaja Mati Lilliallik Pirita terviserajal https://www.youtube.com/watch?v=u0ClkBXusaY&t=21s

Eesti Energia jooksutrenn Narva Energiajooksuks valmistumisel https://www.youtube.com/watch?v=Epkgri8w0eg