• Terviseradu
  arendavad
 • Merko logo
 • Eesti Energia logo
 • Swedbank logo

Lisainfo

Lisaks
kruus
valgustus
ratas
jooks
suusatamine
asfalt
rulluisk

“Tähtvere Spordipark” on saanud 89 vastust

 1. Sõitsin täna (20.01) dendropargis – hea rada, nii uisu kui klassika jaoks. Laskumised mõnusalt sõidetavad, jälg korralik.

 2. Jõe ääres väga mõnusad rajad, isegi pimedas sai sõita, ainuke häda, et pehmepoolne rada jalutajatel päris põhjalikult songitud. Mõnes kohas kellegi jalg läbi pinna sügava augu vajutanud.

 3. Klassika rajad dendropargis kohati oli kohati mitte, ühtegi viidet rajal pole, va üks suur kaart. See on suur müstika, kuidas need rajad kulgevad ja kui pikad nad on. Vähemalt pööretel ja lahknemistel võiks mingid suund näidatud olla ning info palju veel seda rada jäänud on. Hetkel on tunne nagu sõidaks dendropõgenemisrajal, et peab nuputama, kus sa oled ja kuhu lähed 😀

  Aga tänud, et vähemalt on rajad tehtud – on kus suusatada, kuigi suht laburündis olemise tunne on vahepeal 😀

  • Vaatad kuhu poole uisujälg läheb ja nii ongi õige.
   Jõeäärne matkaring 4km ja Dendro ring 4.5km.

 4. Ohsaa mis rajad – vau! Võimas! Parkla järgi oligi tunne nagu oleks jõudnud laulupeole. Eriti mõnus oli üksinda dendropargi kumas ja pealambi valgusel mööda matkarada kulgeda. Super töö, rajameistrid!
  Ei taha küll eestlaslikult vinguda, kuid mõnusalt pikk rada toob kaasa omad miinused – vaja läheks pöördekohtadesse suunaviitasid – näiteks kasvõi seal matkaraja kahesuunalisel lõigul või tagasitulles maha keeramise juures. Üksinda pole häda, aga kui keegi veel selle raja üles leiab, siis võiks ise ka kindel olla, kas ma liigun õiges suunas 🙂

 5. Kõik rajad olid täna hommikul hooldatud. Nüüd Tähtveres saab suusatada koguni 12 km pikkusel ringil – ovaal + sprint + Lauri + dendropark + matkarada. Viimane oli täna eriti nauditav, kuigi mõned kohad on veel pehmed. Natuke lund juurde ning nädalavahetuseks on suurepärased rajad valmis!

  • Dendropargi rajaolud täna koos uue Kvissentali lõiguga üle aastate ühed parimad mida mäletan.

 6. Ainuke asi mis pühapäeva õhtul häiris oli see et üleminekud sprindiraja, ovaali ja lauri ringi vahel olid kehvad. Kõik muu super

  • Need parandame homme. Alustame kunstlume vedu Lauri ringile.

 7. Dendropargist (Emajõe vabaujulast) läheb rada mööda jõe äärt kuni Kvissentalini, nii vaba kui klassikajälge tuleb nn. Denndropargis kokku 9-9,5km.

  Väga hea lahendus, loodame, et seda rada ka aegajalt hooldatakse.

  • Kiidame rajameistrit uue rajalõigu puhul. Kõik tip-top.

 8. Täna hommikul oli nii vahva üllatus – ovaalil 2 klassikajälge sees!
  See sisemine oli küll säästu rada, vahepeal polnud sisemise kepiga kusilt väga lükata. Aga rada ise töötas, rahvas mahtus kohe lahedamalt ära.
  Aitäh rajameistrile üllatuse eest! 🙂

 9. Enamvähem kõik rajad sees, esmakordselt sel talvel suusarada ka dendropargis!
  Jäisevõitu põhjal lund palju ei ole aga kannatab hästi sõita ka hea suusaga. Laskumistel tasub ette vaadata-kohati on jäljes suusaga läbimatud vigurid sees 🙂

  NB-esimese tõusu lõpust keerate kohe uuesti alla nagu tavaliselt-seal on üks segadust tekitada võiv kaar EMÜ spordihoone poole sees.

  • Tegime EMÜ juurest tulijatele elu natuke lihtsamaks selle kaarega. Vabandame, segadust tekitas.

  • to Maarja
   Nagu kirjutasin-rada(raja all mõtlen ikka ja alati ainult klassikaliseks suusatamiseks mõeldud suusajälge) on dendropargis sees . Laskumised on “tricky”d -umbes pooltel on targem sinna tehtud suusajälge mitte kasutada.
   Dendro ja Emajõe vahele võssa on sisse aetud mingid uued (matka)rajad. Kuhu kulgevad või kuidas neid senise raja külge inkorporeerida on esialgu selgusetu.

  • Kas dendros on nüüd peale eilset lumesadu traktor ka üle käinud ja kas klassika jälg ka sees?
   Enne jõulu oli seal hea seis, kuid vahepealne sula tegi minu arvates väga jäiseks ja ma pole nüüd sealpool piilumas käinud.
   Täna hommikul ovaalil tiirutades jäi muidugi silma, et lumekahur töötas. Ehk saab varsti mingeid arenguid näha.
   Hommikul oli Lauri ringist muidu ka värskelt üle sõidetud, aga looduslikku lund vähe peal, jälg pole väga sügav ja jää all. Sõita iseenesest sai, kuid ka mina olin enamik aega Pulleritsu ringil, nagu siin keegi enne loendas

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

1 2 3 7

Tulevad Sündmused

 • Viljandimaa MV I etapp (vabatehnika)

 • JÄRVA VALLA SEERIAVÕISTLUS SUUSATAMISES 2019

 • KoMo KV ja maakonna MV klassika lühike Pirgus