• Terviseradu
  arendavad
 • Merko logo
 • Eesti Energia logo
 • Swedbank logo

Lisainfo

Lisaks
lumega perioodil suusavarustuse rent ja määrdeteenus
ratas
jooks
suusatamine
matkamine

“Saku terviserada” on saanud 69 vastust

 1. Täna oli 3,5 km ring ka veel täitsa suusatatav. Kuigi raja alguse lõik ja suurte kuuskede alused osad on okaste ja oksarisu tõttu piiratud libisemisega, on siiski täitsa mitu mõnusat lumist ja pikka sirget, kus saab veel suusahooaega nautida.

  • Kuidagi veel sai jah napilt nii läbi, et päris musta maa peal ei pidanud tatsuma, kuigi napilt. Raja alguse sild ja väike tõus olid juba kohati nii paljad, et vaevu mahtus suuskadega läbi. Ühes S kurvis puude all sõitsin küll enda arvates tasakesi, aga ikka tõmbas hoo nii kinni, et tuli käpp korra maha panna. Homme lubatakse +8 ja ülehomme juba +10,siis on ilmselt kõik ka selleks talveks. Aga mis siin ikka kurta, tegelikult sa ju isegi päris pikalt see aasta Sakus suusatada.

 2. Täna õhtul kannatas veel 3,5 km ringil suusatada küll. Rada jäisevõitu, aga mitte päris kiilakas. Maad sel ringil veel väljas pole. 7 km ilmselt pole enam mõtet proovida, seal oli juba pühapäeval lagendikuäärsel lõigul kohati muld väljas.

 3. Pealelõunal peale eilset sula rajad väga jäised, metsa all miinus, tagumine 7,5 km sirge osaliselt paljas. Enamasti paaristõuge jäisel trammiteel. Vist oli viimane kord sel kevadel Sakus.

 4. 1km, 3,5km ja 7km rajad hooldatud 20.03.2021 kell 20:00. Klassikarada pressitud kuhu võimalik.

 5. 3,5 km rabametsa rajal ja 1 km valgustatud rajal on lund piisavalt, kohati võib rada olla jäine. Suusalaenutus on suletud alates 15. märtsist.

 6. 3,5km ja 2km rabametsa terviseradadel on piisavalt lund suusatamiseks!

 7. Suusarajad hommikul hooldatud. 2.7km rajal kohati pinnas väljas, aga ilusti läbitav. Rabametsa radadel olukord parem, sees ka klassikarada.

  • Rabametsa rajaseis N 11.03 kl 18:30 aegu väga hea, ainult ajateenijate lõpurännaku tõttu sõdurid marssisid rada auklikumaks, õnneks püsisid enamasti siiski ühes ääres ja sai uisku sõita. Palusin neil püsida ikka ühel pool.
   1 km ring õhem ja kohati veidi oksi, libedam.

 8. Täna hommikul said kõik rajad hooldatud. Klassikajälg jääb kohati õhukeseks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

1 2 3 6

Tulevad Sündmused

 • World Snow Day Sakus – 20.jaanuaril 2019

 • Peaasi.ee kutsub osalema vaimse tervise vitamiinikuuris

 • 2+2 liikumispiirang

Top