• Terviseradu
  arendavad
 • Merko logo
 • Eesti Energia logo
 • Swedbank logo

Lisainfo

Lisaks
lumega perioodil suusavarustuse rent ja määrdeteenus
ratas
jooks
suusatamine
matkamine

“Saku terviserada” on saanud 34 vastust

 1. Täna hommikul 1km ja 2,7km rajad hooldatud. hetkel rajameister Rabametsa radadel.

 2. Täna oli 2,7 km klassikarada küll kehv , eriti kehv oli see 1 km ringil. Uisusõitjad lõhuvad arusaamatul kombel jälge, kuigi rada on piisavalt lai, jäljes on sodi ja pidevalt lookleb kuidagi sinka-vonka ning vahepeal on mingi isetekkeline kolmas rada. Ei olnud üldse hea sõita, isegi metsarajal oli parem tunne.

  • ära jaura. 1 km ringil on arvatavasti jälg seetõttu kehva, et koolilapsed harjutavad seal suusatamist. eile vaatasin, pooled nendest on pidevalt pikali ja püherdavad maas, aelevad seal jäljes ja mujal. 4. klassi poisid ei saanud 1 km ringil olevast künkast suuskadega ülesse, võtsid alt ära ja jalutasid… mis teha lumevaesed talved…

 3. 7 km ring on sõidetav, aga pigem matkates või toorelt paaristõugetega, kuna rada on kitsas ja uisusõitjad ning jalakäijad äestavad jälge kõvasti. Ja pimedas ei soovita ukerdama minna.

  • Klassikajälg on kadunud enamasti kurvides. Minust pani küll üks klassikamees klassikalise vahelduvtõukega mööda kui ma ise vabat lasin. Eks see rabarada on muidugi palju enatasasem kui asulasisene ring. Paremale või vasakule kaldu kohtasid või siis vahelduvaid lohke-muhke on omajagu. Samas on hea koht vabastiilis tasakaalu harjutumaiseks kui pole paar aastat suusatanud. Kui seal asi käpas saad siledamal rajal juba hõlpsalt hakkama. Ja suusatajaid on kordades vähem, hea rahulik.

 4. Suusamaja info: Saku suusamajas on suuskade hooldus ainult maja enda rendisuuskadele.

 5. Tere! Tervitused tublile rajameistrile! Saku ring (2.7) on väike, aga maru hea! Aitäh!
  Kuidas rabametsas 7 km ring? Kas rajamasin sai peale ja tasub minna laupäev-pühapäev?

  • Rabametsa rajad said täna hommikul pressitud. Sees nii klassika kui ka uisutehnika.

 6. tegelikult väga hea töö ning normaalne rada. Muidugi võiks lastele väike ring olla ja klassika jälg mõnes kohas väga lappama läinud, aga suures plaanis väga hea rada ja hästi organiseeritud suusalaenutus.

 7. Vahest oleks suusamaja juures olevale nii öelda staadioniosale võimalik ka paar madalat klassikajälge sisse tõmmata, kus suusatamisega esimesi sinasõpruseid tegevad väiksemad tegelased saaksid suusasammu harjutada.

  • Rabametsa ei pääse ligi. Päikesepaneelimehed otsustasi just nüüd hakata sinna kaablit vedama ja kaevasid tee ülesse….

 8. Hommikul on rajameister kõik rajad hooldanud. Sees on ka klassikajälg.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Tulevad Sündmused

 • World Snow Day Sakus – 20.jaanuaril 2019

 • Jõulumäe talveduatlon 2021

 • Kui oled tallinlane, siis hääleta kaasva eelarve hääletusel!

Top