• Terviseradu
  arendavad
 • Merko logo
 • Eesti Energia logo
 • Swedbank logo

Lisainfo

Lisaks
looduslik
valgustus
ratas
jooks
suusatamine
matkamine

“Pirita valgustatud terviserajad” on saanud 48 vastust

 1. Talvehooaeg on lõppenud ja soovime kõigile ilusat ja sportlikku kevadet, suve ja sügist!
  Talvel 2016-2017 oli Pirital looduslikku lund vähe ja Kloostrimetsas sai suusatada üksikud päevad. Kunstlumerajal Velodroom > Lükati (suusasillani) > Velodroom sai suusatada 12.01.-25.03.2017.
  Suusalaenutus oli avatud 13.01.-22.03.2017
  Kohtumiseni Pirita suusarajal järgmisel 2017-2018 talvel!
  Rajal on veel kohati kunstlumi sulamata aga rattaga sõita, joosta, kõndida ja jalutada juba saab. Suvehooaja spordiinventari laenutus Pirita Tervisespordi Majas on avatud iga päev 8.00 – 22.00, inventari väljaandmine kuni 20.45. Laenutada saab rulluiske 1 tund 4,00 €, rullsuuski 1 tund 4,00 €, kõnnikeppe 1 tund 1,50 € . Rulluisutada ja suusatada saab Lillepi pargi 2,5 km asfaltringil.

 2. Pange homseks masinad rajahoolduseks valmis. Lubatakse üsna palju lund. Sõitke hommikul kinni. Saab veel ühe ilusa suusasõidu teha.

 3. Sellel aasta Pirita suusaraja hooldus tõesti tasemel olnud – tänud rajameistrile.

 4. Liuväli avatud viimast päeva PÜHAPÄEVAL 2. aprillil. Alates 3. aprillist liuväli SULETUD.

 5. Vaatamata nigelale ilmale sai täna veel väga mõnusa suusaelamuse. Kabeliringi otsast kuni mõisani oli teepoolne rada värskelt hooldatud ja väga heas korras (küll ilma klassikajäljeta).
  Suur suur tänu rajameistrile. Supertöö sel talvel. Igal hommikul pühendumusega hooldatud rada. Loodan väga, et seda indu ja tahet jätkub ka järgmisteks talvedeks.

 6. Pirita – back in business! Rajalõik täiesti sõidetav! Reedel ~ 18-20.00. Kabelringi ots-teepoolne sirge, Tamme laskumine, Mõisa ringi kurvini (100 meetrit varem), Tamme tõus, 150 meetrit jõepoolset sirget, uuesti teepoolne sirge. 1,5km-1,8km on suheliselt korralikku kiiret suusarada (ainult vabatehnikas) olemas. Rajal siin-seal puulehti ja pisut okka/oksaprahti. Kannatas korralikku suuska. Sellel lõigul jääd väga vähe, rada suhteliselt sile-kõva ja lumine. Mõnus! Olud hetkel paremad kui Nõmmel. Tänud rajameistrile!!

 7. Rajameister tegi täna hommikul rajahoolduse Velodroomilt mõisa nurgani. Jõepoolne rada tehtud kuni alajaamani. Klassikajälge ei ole. Ettevaatust: Kohati on rajapõhi välja sulanud.

 8. Pirita kunstlumerada Velodroom > Lükati (suusasillani) > Velodroom on ära sulamas! Rada vesine, must ja rajapõhi kohati väljas. Viimane rajahooldus oli 20. märtsil Mõisaringil. Suusatama võib tulla veel oma vanema suusapaariga.
  RAJAHOOLDUST ENAM EI TEHTA.
  Suusalaenutus suletud alates 23.03.17. Laste kelgumägi suletud.
  LIUVÄLI AVATUD iga päev 10-22, laenutuses väljaandmine kuni 20.45.

 9. 8.45-10. Peab tunnistama, et eilne vihm sai suusarajast jagu, suusatatav on veel tamme tõus ja laskumine ja kuuse ringi parempoolne sirge, ülejäänud rada on jääkelts, tänud rajameistritele selle hooaja eest! Lumekilomeetreid kogunes 1117, aga viimane suusasõit sel hooajal ilmselt Nõmmel.

 10. 9-11 Mõisaring super hea ja kiire ja ilus päikeseline ilm, vasakkurv aasa peale tuleb ettevaatlik olla kivid lume alt välja sulanud.

 11. Mõisa ring täna hommiku hooldatud, saab veel sõita. Kuuseringil mõnes kohas kumab maapind läbi aga üritame neid kohti lumega katta.

 12. Hooldus täna tegemata, nii õhtul kui hommikul pluss kraadid ja sajab udu vihma.

 13. ~ 10.30-12.30. Mõisaring tõesti täitsa korralik. Teisel tunniks läks juba pehmemaks ja aeglasemaks. Rahvast alguses ka üsnagi palju. Mõisast Lükati sillani ja tagasi kehvapoolne, seal juba kipub vana suusale sobilikuks. Jäiseid lõike rohkem ja oksaprahti ka üksjagu, rajapõhja ja paistis välja, aga päris katkestust sees polnud. Mõisaringil korralikud klassikasooned sees. Libisemine seal suht aeglane. Rajameister on head tööd teinud!

 14. Mõisaring öösel traktoriga hooldatud, luhapeal kohati juba rohi väljas aga kannatab veel soita.

 15. Ööseks lubab nulli. Püüdke vähemalt Kabeli ja Tamme laskumised üle teha. Tamme ring oli päev enne vihma ok. Tahaks nädalavahetusel Pirital veel suusasõidu ära teha.

 16. Raja hooldus tehtud öösel, õhtul on näha palju vihmasaju tõttu rajast alles on jäänud. Ilmselt traktoriga enam lükatile välja ei lähe.

 17. Täna kell 6.00 oli OK.Paar kohta oli all muld juba,aga muidu veel suht hea.Aitäh rajameistrile!

 18. Pirital kunstlumerada veel päris hea. Suusatada saab: Velodroom > Lükati (suusasillani) > Velodroom ~ 3,8 km. LASTERAJA kurvid sulanud, ringi sõita enam ei saa ja ühendust põhirajaga ei ole. Hooldus tehti 16.03 öösel. Klassikajälg sees. Üritame veel kuuseringi lappida, kaugemale ilmselt ei jõua. Edaspidine rajahooldus oleneb ilmast.
  SUUSALAENUTUS, LIUVÄLI ja UISULAENUTUS avatud iga päev 10-22, laenutuses väljaandmine kuni 20.45. Avatud LASTE KELGUMÄGI (tule oma kelguga).

 19. Hooldus täna öösel tehtud, üritame veel kuuseringi lappida. Kaugemale ilmselt ei jõua.

 20. Raja hooldust täna ei teinud, õhtul sadas vihma ja oli soe. Tuleval ööl lubab kerget miinust ja saab ehk hooldust teha.

 21. TULGE PIRITALE SUUSATAMA! Suusatada saab kunstlumerajal: Velodroom > Lükati (suusasillani) > Velodroom 3,8 km ning liuvälja taga LASTERADA 250 m, mis on ühendatud põhirajaga. Kokku kunstlumerada ~ 4 km. Klassikajälg sees! Igal hommikul planeeritud rajahooldus. Rada pikendada ei saa, sest kunstlund tagavaraks ei ole. Loodusliku lumega suusaradasid ei ole. SUUSALAENUTUS, LIUVÄLI ja UISULAENUTUS avatud iga päev 10-22, laenutuses väljaandmine kuni 20.45. Avatud LASTE KELGUMÄGI (tule oma kelguga).

 22. Tõepoolest 10.30-12.15, milline super suusailm, tõeline energialaks, kuigi jah keskpäevaks muutuvad päikese käes libisemisolud kehvemaks, aga märtsis ongi parim lipe varahommikul või hilisõhtul.

 23. Milline suusailm! Öised miinuskraadid ja rajameistri koostöö tulemus oli 9-11 ajal super! Puhas suusarõõm! Täielik energijalaks terveks päevaks!

 24. Rada võiks luha peal suurema kaare teha ja oleks rajal 4 km täis. Kraavi ei pea kõige laiemast kohast ületama.

 25. TULGE PIRITALE SUUSATAMA! Suusatada saab kunstlumerajal: Velodroom > Lükati (suusasillani) > Velodroom 3,8 km ning liuvälja taga LASTERADA 250 m, mis on ühendatud põhirajaga. Kokku kunstlumerada ~ 4 km. Klassikajälg sees! Igal hommikul planeeritud rajahooldus. Loodusliku lumega suusaradasid ei ole. SUUSALAENUTUS, LIUVÄLI ja UISULAENUTUS avatud iga päev 10-22, laenutuses väljaandmine kuni 20.45. Avatud LASTE KELGUMÄGI (tule oma kelguga).

 26. 09.03.17 Hommikul Pirita Velodroom-Lükati ring väga hea! Vabaosa väga mugav ja hirmus kiire. Mõnus! Klassikaasooned korralikud, aga aeglased (jäljepõhi värskema lume segu). Väga tore oli liuelda. Tänud rajatiimile!

 27. TULGE PIRITALE SUUSATAMA! 8. märtsi hommikuks planeeritud rajahooldus. Klassikajälg sees! Suusatada saab kunstlumerajal: Velodroom > Lükati (suusasillani) > Velodroom 3,8 km ning liuvälja taga LASTERADA 250 m, mis on ühendatud põhirajaga. Kokku kunstlumerada ~ 4 km. Loodusliku lumega suusaradasid ei ole. SUUSALAENUTUS, LIUVÄLI ja UISULAENUTUS avatud iga päev 10-22, laenutuses väljaandmine kuni 20.45. Avatud LASTE KELGUMÄGI (tule oma kelguga).

 28. Rada väga hea … aga täna enne laskumist alla liuvälja juurde veel platoo peal tõmbas mingi kivi või mullahunnik vasema suusa kinni, tulemuseks õhulend ja maandumine vasaku õla peal. EMO ja õla liigeses tagasi oma kohale venitamine.

 29. Eile õhtul rada pea ideaalne, v.a. paar veidi jäist kohta. Aga üldiselt puhas suusarõõm!

 30. Tõsiselt hea rada arvestades lumeolusid.
  Tore, et leidub neid inimesi ja ettevõtteid kellel on võimalus, kes saavad ja tahavad ja viitsivad pakkuda suusarõõme ka siis kui ilmataat seda ei võimalda. Tänud!

 31. TULGE PIRITALE SUUSATAMA! 6. märtsi hommikul tehti rajahooldus. Klassikajälg sees! Suusatada saab kunstlumerajal: Velodroom > Lükati (suusasillani) > Velodroom 3,8 km ning liuvälja taga LASTERADA 250 m, mis on ühendatud põhirajaga. Kokku kunstlumerada ~ 4 km. Loodusliku lumega suusaradasid ei ole. SUUSALAENUTUS, LIUVÄLI ja UISULAENUTUS avatud iga päev 10-22, laenutuses väljaandmine kuni 20.45. Avatud LASTE KELGUMÄGI (tule oma kelguga).

 32. Täna rajal 7.20 – 9 ja 20.45- 21.40. Rada hea ja kiire ning märts ongi parim suusatamise nautimise kuu, seda peab ise kogema, päike, kerged miinuskraadid, kuigi maratonide jaoks lund ei jätku loob Pirita rada ülimad positiivsed emotsioonid. Kiitused rajameistritele!

 33. Täna oli üks paremaid päevi Pirital –
  hea ja kiire rada/päike/kerge miinuskraa/Lahti M50 päevaplaanis…
  Kummardus rajameistritele!

 34. Rada täna päeval korralik, väga kiire. Klassikajäljed suuremas osas tugevad, laskumise mineku alguses sooned kulunud, aga edasi alla korralikud. Rajal üldiselt okka/oksa, leheprahti vähe. Rada lumine, kerge lahtine lumi peal. Olud kokkuvõttes väga head, peab veel küll vastu.

 35. TULGE PIRITALE SUUSATAMA! Suusatada saab kunstlumerajal: Velodroom > Lükati (suusasillani) > Velodroom 3,8 km ning liuvälja taga LASTERADA 250 m, mis on ühendatud põhirajaga. Kokku kunstlumerada ~ 4 km. Klassikajälg sees! 5. märtsi hommikul tehti hooldus. Loodusliku lumega suusaradasid ei ole. SUUSALAENUTUS, LIUVÄLI ja UISULAENUTUS avatud iga päev 10-22, laenutuses väljaandmine kuni 20.45. Avatud LASTE KELGUMÄGI (tule oma kelguga).

 36. Loodusliku lumega suusaradasid ei ole. Kunstlumerada: Velodroom > Lükati (suusasillani) > Velodroom 3,8 km ning liuvälja taga LASTERADA 250 m, mis on ühendatud põhirajaga. Kokku kunstlumerada ~ 4 km. Klassikajälg sees! 02. märtsil tehti rajaparandust ja 3.märtsi hommikul hooldus. Sulailma ja vihmaga hooldust ei tehta, rada pehme ja kohati vesine. SUUSALAENUTUS, LIUVÄLI ja UISULAENUTUS avatud iga päev 10-22, laenutuses väljaandmine kuni 20.45. Avatud LASTE KELGUMÄGI (tule oma kelguga).

 37. Hommikul hooldus tehtud ja arvan et paremat on praegu patt tahta. On üksikud kohti, kus kopajuhi süül mättad lumega koos sisse tõstetud ja nüüd välja sulavad.Praegu rada parandada ei saa sest ei kanna ka käruga ATV-d.

 38. Loodusliku lumega suusaradasid ei ole. Kunstlumerada: Velodroom > Lükati (suusasillani) > Velodroom 3,8 km ning liuvälja taga LASTERADA 250 m, mis on ühendatud põhirajaga. Kokku kunstlumerada ~ 4 km. Klassikajälg sees! 02.03. tehti rajaparandust. Rajahooldus planeeritud igal varahommikul. SUUSALAENUTUS, LIUVÄLI ja UISULAENUTUS avatud iga päev 10-22, laenutuses väljaandmine kuni 20.45. Avatud LASTE KELGUMÄGI (tule oma kelguga).

 39. 01.03 7.45-9 raja olukord parem, kui arvasin, natuke jäine, aga igati sõidetav ja raja peal lund paksult, materjali jagub mida hooldada lihtsalt sulaga ei ole mõtet hooldada ja öise paduvihma tagajärg natuke jäine, klassikajäljes paaristõuget super hea, jälg puhas

 40. Kas Lükati ring mitte 3,54km pikk ei ole. 3,8 km ei tule tänastes oludes kohe kuidagi välja. Tõsi, kui lasteraja ussjätke otsa liita, siis saab tõesti 3,8 km täis. Kas sedasimõtleb ka rajameister?

  • Radade pikkused on mõõdetud suvel jalgrattaga sõites.

  • 3,54 sain 3 erineval meetodil. Raja mõõtmine goooglemapis, raja mõõtmine kaart.delfi.ee, randme GPS + GLONASS . Mõõtmistulemused annavad pikkuseks 3,50-3,54 Juhul kui lisada juurde tõusudel oleva kallaku täiendav pikkus raja peale ca max 0,02 km siis saame heal juhul raja pikkuseks 3,56 km ehk üles poole ümmardades 3,6 km. Iseenesest on hea teada rajameistri mõõteviisi. Vähemalt selgus käes, miks seda rada just 3,8 km pikkusena esitletakse. Vaevalt see kuskil mingit erilist tähendust omab, 200 m siia sinna.

 41. Loodusliku lumega suusaradasid ei ole. Kunstlumerada: Velodroom > Lükati (suusasillani) > Velodroom 3,8 km ning liuvälja taga LASTERADA 250 m, mis on ühendatud põhirajaga. Kokku kunstlumerada ~ 4,1 km. Klassikajälg sees! Sulailmaga rajahooldust teha ei saa. SUUSALAENUTUS, LIUVÄLI ja UISULAENUTUS avatud iga päev 10-22, laenutuses väljaandmine kuni 20.45. Avatud LASTE KELGUMÄGI (tule oma kelguga).

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Tulevad Sündmused

 • Teeme ära talgupäev Pirgus

 • Discgolfi rada suletud pühapäeval

 • Tõrva Heategevuslik järvejooks Vanamõisa rannas