• Terviseradu
  arendavad
 • Merko logo
 • Eesti Energia logo
 • Swedbank logo

Lisainfo

Lisaks
looduslik
valgustus
ratas
jooks
suusatamine
matkamine

“Pirita valgustatud terviserajad” on saanud 211 vastust

 1. Käisin ka kolmapäeval ,kilomeetreid küll taga ei aja neid kogunenud piisavalt aga jah kannatas veel sõita kogu ringi kuidagi moodi muidu polekski veel viga aga mustus ja okkad tõmbavad suusa ikka kohati nii kinni, eile läksin siis vaatasin õhtul nõmmele ja üllatus üllatus rada suht hea ja suusatajaid jägus ka ,rajal kohtas ka bikiinides suusatavaid tibisid:) .Kuna seal tehakse veel mingil määral alumisel ringil rajahooldust kannatab seal sõita küll .Aga suusad võiks enda omad kaasa võtta kannatab ka korralikumat paari ,minuga juhtus nii et suure kiiruga unustasin oma suusad koju ja siis tuli esimest korda suuski laenutada sain suusad millest üks suusk oli taguspidi paindega :),läksin siis otsisin ise sealt suusad millega kannatas sõita .Kellel sooja ilmaga peaks palav hakkama siis on seal võimalik basseini hüppata ja sealt edasi sooja vee tünni.Ma polnud aastaid Nõmmel suusatamas käinud nii et elamusi jätkus iga kandi pealt:)

 2. Täna päeval vana suusaga käidud. Oli täitsa suusatamise moodi, ainult aeglane. Kunstlumerada alles Velodroom-suusasild. Kohati rajal lumepaksus 10-20cm. Kuskil rajakatkestust pole. Lõik suusasild-luhapealne ja tagasi veel päris ok. Jalutajate jälgi all küll omajagu. Tõesti üleval on väga okkaprahine, eriti Tamme jõepoolne sirge, aga seda peaks rajamasinaga ilmselt üsna kergelt ära lükata saama, vähemalt miinuskraadidega. Nii on varem suudetud. Vbl jõepoolse Tamme sirgega enam ei tasu vaeva näha, aga teepoolne sirge polnud veel väga hull. Suure vaevaga õnnestus lund toota ja laiali vedada, aga nüüd lastakse rada varakult käest ära. Varasematel aastatel on rajahooldus lõpetatud tunduvalt kehvemate rajaoludega. Kalender näitab küll ühte, aga praktika teist reaalsust. Rajal oleks potentsiaali kindlasti veel nädalaks. Järgmise nädala keskel ööd miinuses ja päevad jahedad.

 3. Oleks võinud veel korra jah rajamasinaga üle sõita laup.hommik oli miinus, suusafännid oleks veel sõita saanud ja neid polegi nii vähe. ja ma arvan et ega + kraadiga ka saaks üle sõita kuna rada suht jäiselt kõva

  • Üleval ringil puude all oli niipalju okkaid ja mustust, et libisemist polnud ollagi, tõmbas suusa täitsa kinni.

  • Ilmselt rajamasinaga sellisel mustal okkaid täis rajal ei tee midagi!

 4. Suur soe ja vihm ei ole raja ära hävitanud. Rajad lumised, jääd vähe, aga kohati okkaprahised, eriti puude all. Kuivema ilmaga paistab rada tunduvalt parem kui vihmaga. Kui saaks selle õhukese prahikihi nö. maha lihvida ja natuke sättida, siis kannataks ka korralikku suuska. Kriitilisemad kohad luhapealne ja jõepoolne Tamme sirge. Endiselt mõned suusatajad ei ole veel loobunud. Vanema suusaga tasub proovida.

 5. Kellel on, siis mullasuusaga kannatab sõita küll, aga seda tõesti ainult juhul kui suusast kahju pole. Lumi on must ja prügine kuid on olemas ja sõita veel saab

 6. Kevad on saabunud ja Pirita kunstlumerajad sulamas. Viimane rajahooldus oli 4. aprillil. Rada pehme, vesine ja jääs, kohati rajapõhi välja sulanud. Rajahooldust enam ei tehta.
  SUUSALAENUTUS SULETUD alates 06.04.2018.
  2017 / 2018 talvel sai suusatada kunstlumerajal 19.01. – 05.04.2018.
  Kohtumiseni järgmisel 2018 / 2019 talvel !

 7. Täna hommikul viimane sõit . Ei kannatunud enam ka kehvema suusaga, rada okkaid täis ja jääs.
  Head vormi hoidmist kõigile!

 8. Kannatas sõita veel küll tervet ringi , ilmselt võimalik veel nädala lõpuni aga igapäevaga lähevad teatud kohad mustemaks ja jäisemaks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

1 16 17 18

Tulevad Sündmused

 • Jõulumäe MV discgolfis SÜGISMÖLL 2018

 • Orissaare sügismatk ja sügisjooks

 • JÕULUMÄE SÜGISSPRINT 2018