• Terviseradu
  arendavad
 • Merko logo
 • Eesti Energia logo
 • Swedbank logo

Lisainfo

Lisaks
Suusatamine
Uisutamine
Saunad
Tünnisaunad
Rannavõrkpall
Rannajalgpall
Kepikõnd
Ujumine
Jõusaal
Võimlemislinnak
Talisuplus

“Nõmme-Harku terviserada” on saanud 121 vastust

 1. Nõmmel regulaarselt suusatanud juba vähemalt 15 suusatalve ning reeglina kulub kahurite käimapaneku hetkest ca 7-10 päeva enne kui rada maha saadakse. 3-4 päeva tootmiseks, 2-3 päeva nõrgumiseks ~2-3 päeva laialiveoks ja rajateoks. Seda enam kui on kirjas, et toodetakse kuni teisipäevani. Trummi radade asetus tingib omakorda ka selle, et mujale kui staadionile/aeda ei saagi väga rajale otse toota nagu näiteks Kõrvemaal või Valgehobusemäel.

  Kui tahaks nuriseda, siis pigem selle üle, et olen korduvalt näinud kuidas teostatakse rajahooldust keset päeva kõige suurema sulaga (kui sellisel tegevusel vähemalt teoreetiliselt kõige väiksem mõte on – samas on need olnud episoodilised subjektiivsed vaatlused ning ilma konkreetseid graafikuid teadmata väga rohkem ei turtsuks). Samuti on olnud aastaid (nt. eelmine talv) kui veidral kombel tehti rada poolikult tõusudele (selle asemel, et lihtsalt pikendada siledamate osadega ringi) – ju prognoositi kogust valesti (loodeti terve ring katta kuid jäi puudu). Hea lumekattega talvedel on jäänud ka Harku ringi hooldus pisut unarusse kuid eks see ole pigem juba keskuse eelarveprioriteetides kinni.

  • Sel korral algas ööl vastu reedet ja lumevedu eilsest (ehk esmaspäevast). Vedu käib ja rajategu samuti.

  • Tere, päevasel ajal on rajahooldus vahel harva toimunud ainult siis, kui on olnud mõni suurem spordipäev ning selle tagajärjel juba hommikul kogu ring kapsaks sõidetud.

  • Veel: Tõusud ja laskumised peame alati altpoolt kõige esimesena ära tegema. Kui alt rajad tehtud, siis nendele enam hiljem ligipääsu pole. Kui olud lubavad, siis hiljem saame ülevalt poole peale vastu lükata.

  • Mina olen Nõmmel suusatanud vähemalt 40 suusatalve. Ka aastaid seal suusatrennis käinud. Rajahooldus on tasemel. Selleks, et head suusasõitu nautida, peab natuke eeltööd tegema, et mõista, millistel kella-aegade ja nädalapäevade lõikes on kõige õigem rajale minna. Siin kirjutamine seda lahti ei mõtesta ega aita, peab ise natuke mõtlema. Nii nagu 99 % ajast on meie rabades olevad rajad inimtühjad ja täiega nauditavad, on ometi laupäeviti 11.00-15.00 see vahemik, kus on rohkem kui normaalne, leida mujal tegevust. jne…

 2. Karl-poiss, aga mine siis appi, kui oskad plusskraadidega lund teha. Otepääl jäi kahevõistluse MK etappki ära. Kohe, kui külmaks läks, pandi mitmel pool Eestis kahurid tööle, enne ei olnud ju suurt midagi teha. Nüüd on kuhi suur ja varsti-varsti saab rada valmis.

 3. tigedaks teevad sellised kommentaarid, selge see, et ei aita ühe – kahe päeva tehtud lumest, et veidikegi sõidetav rada teha, kui ilmataat üldse ei soosi nii lume kui ka külmakraadidega, siis pole mõtet pahandada,
  eilmise hooaja põhjal võin kindlalt öelda, et Nõmmel on tublid ja hakkajad rajameistrid, jõudu neile, ning pöidlad pihku, et ikkagi miinust hoiab.

 4. Eile oli etv ringvaates spordikeskusest ju väike uudislugu. Öeldi selgelt, et ei saadud varem lund toota kuna ei olnud sobivaid tingimusi (uued kahurid vajavad -3, vanad vajasid -6). Nüüd töö käib, autod veavad lund laiali ja nädalalõpu poole saavad suusatajad rajale. Mis kilplase panemisest siin jutt on?

 5. Märkasin terviserajal langenud puu elektriliinidel rabajooksu finišisirgel 12-13 postide vahel.

 6. Veebikaameras on näha näha üsna parajaid kuhilaid. Paar päeva peavad kindlasti veel tootma, paar päeva laialiveoks, pressimiseks. Järgmise nädala II pool on ehk lootust kunstlumerajale saada. Jõudu tööle 🙂

  • Super! Kas uued masinad toodavad lund kiiremini? Kui seal lumekuhi valmis, nihutate masinaid ja teete veel juurde?

 7. 08.01 õhtul, Nõmmel alumisel ja Glehni ning Harku ringil lumi väga õhuke, kohati maa väljas. Suusatamisest veel pole juttu. Jooksmiseks ja jalutamiseks lund piisavalt, libedust üsna minimaalselt.

 8. Nõmme radadel joosta kehva – jäine ja keltsane, mõnes kohas kergelt lumine. Üldiselt on rada üsna kõva ja kohati põrutab jalgu. Kui u. 6-7cm lund tuleks, siis saaks juba suusatada, sest rajapõhi on olemas. Keskuse rajal – staadion-Trummi poolel annaks praegu häda pärast ka mullasuusaga suuskade peal liikuda.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Tulevad Sündmused

 • Rahvusvaheline Lumepäev Valgehobusemäel 21. jaanuaril

 • Pirita Terviserajad

 • Jalgsimatk ja uisutamine rabajärvedel!