• Terviseradu
  arendavad
 • Merko logo
 • Eesti Energia logo
 • Swedbank logo

Lisainfo

Lisaks
Suusatamine
Uisutamine
Saunad
Tünnisaunad
Rannavõrkpall
Rannajalgpall
Kepikõnd
Ujumine
Jõusaal
Võimlemislinnak
Talisuplus

“Nõmme-Harku terviserada” on saanud 80 vastust

 1. Teisipäeva õhtul tehtud mõned kunstlumeringid ja staadionil improviseeritud ringid. Aitab! Rohkem ei taha. Rada juba rohkem kui 80% ultuses väga jääs. See enam mõnu ei paku. Hooaeg kujunes ligi 3,5 kuu pikkuses. Suured tänud Nõmme rajahooldusmeeskonnale!

 2. Viimased päevad suusamõnusi nautida! 2,4 km kunstlumering olemas ning rajatraktoriga hooldatud täna hommikul!

 3. 9.30-11 alguses tundus rada, et ainult käte jõul paaris ja rada kattis jää, kus oli kohati puistatud natuke lund, aga peale 10 läks olukord natuke turvalisemaks, sest jää hakkas pehmemaks sulama ja suusasõit muutus aina nauditavamaks, aga kahjuks jääb see vist viimaseks suusasõiduks, sest 29.03 juba minek Tenerifele ja tagasi tulles 08.04 suht kahtlane, aga tänud rajameistritele super hooaja eest, sai suusatatud 1136 kilti tänu Teile.

  • Viimaseks ei pea jääma, sest ka täna on rada hooldatud. Tenerifel hetkel lumekiht õhuke, traktoriga peale minna ei saa!

 4. Täna hommikul hooldatud. Saab veel sõita! Uisuväljak on ka avatud, päeva esimeses pooles kindlasti!

 5. Täna õhtuse, kui väljas oli juba 9 kraadi sooja, (vee)suusatamisega sai pandud ka punkt käesolevale suusahooajale. 🙂
  Tänud rajameistritele hooaja jooksul nähtud vaeva eest!

 6. täname hooldeteami hea töö eest,
  nädala alguses oli rada igati hea,
  tänase seisuga on jäisemat osa juba selgelt rohkem,
  aga saab veel korralikult hea suusaga maratonijagu kilomeetreid lükata.
  eks paista kui lumiseks ja talviseks kolmapäevast läheb.
  ehk saab veel head suusasõitu nautida 🙂

 7. Rada oli enamuses jääs, sõita sai käte jõul. Päeval vast läheb pehmeks. Soovitaks võtta oma kõige vanem suusa. Üldiselt, pole paha.

 8. tänud rajameistrile varahommikuste hoolduste eest,
  tundub, et rada kestab kevade kiuste veel ja veel 🙂

 9. Just rajalt. Sai ikka vanad lagunevad suusad valida. Nüüd vana suusk on õige valik. Pool rajast väga jääs, pool enam-vähem. Lõigud vahelduvad. Kuskil katkestust sees pole ja kohe-kohe pole tekkimas. Kohati oli siis suusatada normaalne, kohati nagu “s*ta häda”. Rahvast suuskamas rohkem kui kahe käe peal sõrmi. Eelnevatel aastatel on viimast võtjaid vähem olnud. Kokkuvõttes võib öelda, et täna oli selle hooaja ühed kehvemad rajaolud. Aga hea seegi, siiski läbitav. Tänud rajameistrile! Ehk annab veel miskitmoodi mugavamaks meisterdada. Ilmselt hooaja viimane sõit terendab juba õige pea ees.

 10. 2,4 kilomeetrine kunstlumering. Väikese sillalaskumise sirgel tehtud mõned parandused. Teise tõusu ja suure sillalaskumise lõik ei ole enam sõidetavad! Hooldatud täna hommikul!

  • Kas kannatab veel korralikku suuska või mõistlik juba “vanad lauad” ülesse otsida?

 11. 2,4 kilomeetrine kunstlumering. Väikese sillalaskumise sirgel tehtud eile mõned parandused. Teise tõusu ja suure sillalaskumise lõik ei ole enam sõidetavad!

 12. 2,4 kilomeetrine kunstlumering. Täna teeme rajal viimased pisikesed parandused. Teise tõusu ja sillalaskumise lõik ei ole enam sõidetavad!

 13. Rada hooldatud täna varahommikul. Hetkel on küll väga kiire. Uisuväljak on öösel külmetanud ning suurepärases seisukorras. Tasub tulla!

 14. rada vinks-vonks. kiirem öötundidel ja varahommikul. saab veel hea suusaga lükata 🙂

 15. 2,4 kilomeetrine kunstlumering + 300 meetrine ring lastele ümber basseinide. Klassikajälg olemas. Hooldatud täna hommikul rajatraktoriga. Teise tõusu ja sillalaskumise lõik ei ole enam sõidetavad! Uisuväljak hetkel suletud!

 16. Täna peale 18.00 oli rada korraliku suusaga vabatehnikas täitsa ok sõita. Rada juba siis väga kiire. Vesised lõigud nüüd lumised-kergelt suhkrused. Mõned väiksemad jäised lõigud ka sees (kuuskede all Külmallika poole. Trummi sirge, silla ja aia vahel), aga paaris sõites ei olnud olnud hullu. Prahti suhteliselt minimaalselt. Rajal liiklus vahepeal väga tihe. Mullakaga sõitmiseks on veel aega.

 17. Täna hommikul sai sõita küll ja veel,
  tervitus rajatraktori juhile, kes juba enne seitset rada tegi, peale traktorit oli lausa lust sõita.
  kohati kisukus küll jäiseks eks päeval siis läheb vesiseks
  Päike tõusis, linnud laulsid, suusk libises hästi – toredad emotsioonid algavaks tööpäevaks.

 18. Hooldatud eile hilisõhtul. Saab veel sõita küll! Uisuväljak püsib endiselt heas seisukorras. Talisuplejatele on basseinis väike ujumisrada, õhtul on kuum tünnisaun! 🙂

 19. Sõitsin eile õhtul 22 paiku napilt enne korralikku vihmasadu ja tundub küll, et selle talve viimane sõit sai tehtud, rada oli kohati juba vesine enne sadu. Libises samas üllatavalt hästi isegi, aga +4 kraadiga on selgelt liiga palav sõita. Rajal oli veel 2 jooksjat, suusatajaid netu.
  Kui nüüd uut lund/külma ei tule, siis võib suusad varna riputada.

 20. Sõitsin eile uisku 22-23 ajal ja ei saa raja kohta mitte ühtki halba sõna öelda, rajatraktor oli just rajal käinud ja kui see tavaliselt rikub libisemise korralikult, siis eile lippas isegi (olude sunnil) määrimata suusk täitsa hästi.

 21. Tänased kilomeetrid läbitud, super, rajal juba pool kaheksa rahvas, kes on aru saanud, et libisemine võrreldes õhtuga palju parem, klassika jälg väga hea. jõudu raja hoidjatele, kuigi kevad hiilib ligi, loodame, et suusarõõmu jätkub veel nii mõnekski ajaks.

 22. Kunstlumering on rajatraktoriga hooldatud eile hilisõhtul! Tulge ka uisutama, liuväli püsib endiselt suurepärane!

 23. 18-20.00. Alguses rada pehmevõitu ja lahtise lumega. Kohati parajalt “sumpamist”. Pärastpoole läks tahedamaks, kiiremaks ja mõnusamaks. Klassikasooned kulunud või pehmed. Seega vabas ok. Lund veel üldiselt jagub. Need mõned soojemad ja ka vesised ilmad veel rada ei hävita. Kui hooldust kannatab vähemalt 2-3 päeva tagant teha, siis vast paar nädalat peaks rada veel täitsa sõidetav olema.

 24. Täna õhtul oli rada täitsa kevadine: kohati hea, aga enamuses siiski sulalume pudrune ja lisaks jäised lõigud. Ilmateate järgi peavad suusahundud vist oma kasukad varna riputama…
  Tänan väga rajameisteid suurepärase töö eest väga heade suusaradade valmistamisel ja hooldamisel nii kehvadele suusailmadele vaatamata!

 25. Tänased kilomeetrid läbitud, hooaja kiiremad, puhas sõidulust. Rada korralik, kiitus rajameistritele.

 26. 2,8 kilomeetrine kunstlumering + 300 meetrine ring lastele ümber basseinide. Klassikajälg olemas. Hooldatud laupäeva hilisõhtul rajatraktoriga. Uisuväljak on avatud!

 27. 2,8 kilomeetrine kunstlumering + 300 meetrine ring lastele ümber basseinide. Klassikajälg olemas. Hooldatud reede hilisõhtul rajatraktoriga. Uisuväljak on veel avatud, kohati kergelt vesine!

 28. 2,8 kilomeetrine kunstlumering + 300 meetrine ring lastele ümber basseinide. Klassikajälg olemas. Hooldatud reede hilisõhtul rajatraktoriga. Uisuväljaku seisukorda hindame täpsemalt hommikul!

 29. Ametlik info on, et klassikajälge on 2,8 km. Mida see sisaldab? Ka ringi ümber basseinide? Kas keegi teab öelda, mis on distantsi vahe, kui sõidab Sarvikutõusu ja sillalaskumisega või lihtsalt alumise silla kaudu?

  • Tervist! Kas sa just mõtlesid mingile tõusule sellise nime välja? (sarvikutõus)

  • 2,8 km ring ei sisalda basseini ümber olevat ringi. “Sarvikutõus” + sillalaskumine annab juurde 400m, ehk siis ilma selleta on alumine ring 2,4 km…

  • Aitäh Robert distantse täpsustamast:)
   Vabandust, kui ajasin segi tõusu nimetuse, aga olen seda tõusu kuulnud nimetatavat nii Sarviku kui ka Kalevipoja nimega. Kui on keegi tark, võiks täpsustada. Igatahes Hobukas on see, mida sellel aastal ei hooldata. Ja veel distantsidest- kui sõita Hobuka tõus ja laskumine, teeb sama, kui sõita ilma elik alt?

 30. Kunstlumering täna 12-14 paiku klassika jaoks kipub lagunema, sarvikutõus ja sillalaskumine hea, aga üllatavalt hästi läbitav on veel Harkumetsa 8km ring, rajapõhi on tugev. Mõnus oli uisku libistada. Seal on 9-ndal km, lageraie laskud päikese peale ja katkestus on sees. Mingi tolvan autojuht oli terve tagumise sirge ette võtnud! Teine katkestus on juba totaalsem- Tihniku tn. ladude taga. Kadaka pst. silla ja suusatunneli alla on lund viidud, aga väga hädine läbitavus. Mida rohkem männimetsa all, seda kehvemad olud. Aga suusatamine pole veel läbi:)

 31. 2,8 kilomeetrine kunstlumering + 300 meetrine ring lastele ümber basseinide. Klassikajälg olemas. Hooldatud neljapäeva hilisõhtul rajatraktoriga. Uisuväljak on avatud!

  Harku ring lumerulliga kinni sõidetud kolmapäeval. Kohati kiilasjää väljas, kohati tip-top! Harku ringile enne uut lumesadu ei lähe.

 32. Nõmme kunstlumerada igati tipp-topp. Kõik ruttu suusale – kevad koputab nädala pärast juba palju soojemalt :)))

 33. Harku 8 km on vähemalt keskmises korras, jää peal parajalt kinnine lumi, terves pikkuses oli läbitav 09.03. hommikul. Taga betoonseina ääres mõnes kohas tundus, et tuleks ettevaatlik olla – paistis kruusamoodi kiht vahetult lume all. Aga servast sai läbi küll.

 34. Kunstlumeringi hooldus tehtud kolmapäeva hilisõhtul. Harku ring lumerulliga kolmapäeval 13-14 paiku.

 35. Harku ring lumerulliga kinni sõidetud. Kohati kiilasjää väljas, kohati tip-top. Tagasiside oleks tore!

  • Harku metsas käidud(täna)! Pärast esimest ringi avastasin, et vahepeal oli masin rada silunud. Sõitmine läks lihtsamaks, aga värske lumega libises ikka raskelt.

 36. Eile 22-23 paiku sai all 7 ringi uisutatud, rada väga hea arvestades ilmaolusid, väiksema traktori juht andis laskumisel kenasti teed ka seisma jäädes, mis nii viga sõita :). Rajameistritele jõudu ainult.

 37. 2,8 kilomeetrine kunstlumering + 300 meetrine ring lastele ümber basseinide. Klassikajälg olemas. Hooldatud eile hilisõhtul rajatraktoriga, värske lumi sõidetud kinni hommikul. Uisuväljak on taaskord väga heas seisukorras.

  • Jõudu! Nõmmel on tõesti suur koormus ja rajameistrid teevad head tööd.
   Kas Harku ringile ka juba jõudsite?

 38. eile, 07.03. kella 17 – 18 vahel oli rajal vaid 5-10 c, lahtist lund. Mingist hooldatud rajast küll juttuei rääkida. tervitades, TR

  • Eile sadas lund kell 10-11. See sõideti kinni 13-14 ajal peale võistlust. Rajal on väga suur koormus. Loomulikult läheb see uuesti pudruks, kui külmuda ei jõua.

 39. 2,8 kilomeetrine kunstlumering + 300 meetrine ring lastele ümber basseinide. Klassikajälg olemas. Hooldatud eile hilisõhtul rajatraktoriga ning hommikul lumerulliga. Uus hooldus täna õhtul 22-23 vahel. Uisuväljak on taaskord väga heas seisukorras!

  Harku ringile tunniajasest lumetuisust ei piisa. Kui sajab juurde, siis vaatame ja hoiame kursis!

  Suusa- ja uisulaenutus ootab Nõmme Spordikeskuses! Täna soome saun 17-21. Kohvik Legend avatud!

 40. Tore on see, et on võimalused ning inimesed, kes tahavad ja viitsivad pakkuda meile sellisel lumevaesel ajal suusarõõmude nautimise võimalust ning hoiavad suusarajad sõidetavatena, suur pluss on ka see, et informatsioon radade kohta on jooksvalt olemas, nii, et suur tänu rajameisritele.

 41. Eile õhtul 22-23 paiku tehtud selle talve kiireim uiskamine (alumisel ringil ilma tõusudeta) 11km 40 minutiga, suusk lippas nagu loom. Rada parasjagu jäine ja pidi pidevalt jälgima, kus suusal lasta libiseda, et kante mitte kulutada. Õhtul jälle rajal.

 42. Tere, kas täna õhtuks on piisavalt lund, et Harku metsa rada uisustiilis sõidetav oleks?

 43. 2,8 kilomeetrine kunstlumering + 300 meetrine ring lastele ümber basseinide. Rajatraktoriga hooldatud eile hilisõhtul ning hommikul veel lumerulliga. Palume täna ja homme hommikupoolel võistlejatega rajal arvestada. Klassikajälg olemas. Uisuväljak on taaskord väga heas seisukorras!

 44. Hooldus täna õhtul. Homme hommiku- ja lõunapoolikul Tallinna Koolinoorte Meistrivõistlused. Palume võistlejatega rajal arvestada 🙂

 45. Täna õhtul oli rada heas korras ja sõita puhas rõõm. Suur tänu rajameistritele, kes nii kehvade lumeoludele vaatamata raja heas korras hoidnud! Jõudu ja jaksu edaspidisek!

 46. Sain täna varahommikul Nõmmel suusatada üritades väga negatiivse emotsiooni. Sest Nõmme rajameister ei olnud laupäevast saadik rajatraktorit käima pannud. Seisis teine seal mahajäetuna, klaasid jääs. Uskumatu lugu – lund on tehtud, laiali aetud, eelmisel nädalal tehti minu teada isegi sulailmadega rada, ja nüüd kus terve nädalavahetuse on olnud talvised temperatuurid (ka täna hommikul oli 4 kraadi külma), on rada unarusse jäetud. Uisurajal nädalavahetusel tehtud sammud olid täna hommikuks kõik tahkeks jäätunud. Paljud kohad ja klassikasooned olid jääs. Nagu lehm libedal konarustega jääl olin. Uuemast suusapaarist hakkas kahju. Seetõttu oli pärast esimest ringi mõte see jama üldse ära lõpetada. Siis tuli mõte Piritale sõita. Aga see oleks võtnud vähemalt poolt tundi aega. Kolmas mõte oli võtta autost vanad „Visud“ ja hambad ristis nendega 10 km ära kannatada. No nii ma siis tegingi. Mul on rajameistrile ettepanek edaspidi selle kohta ka infot jagada millal on plaanis järgmine hooldus teha või kui enam ei plaanitagi seda teha.

  • Rada ei ole unarusse jäetud. Nädalavahetuseks oli rada väga korralikult hooldatud, rajatraktor käis peal nii reede kui ka laupäeva hilisõhtul, sellekohane info oli ka siin samas lehel olemas. Täna hommikul oli plaan rada ette valmistada (parandusi teha) homme ning ülehomme toimuvateks Tallinna Koolinoorte Meistrivõistlusteks. Parandusi ei saa teha öisel ajal pimedas. Kui rada on korras, siis toimub regulaarne hooldus iga päev õhtul 22.00-00.00 või hommikul 5.00-6.00 vahel, sõltuvalt ilmast. Vabandame negatiivse emotsiooni pärast!

 47. 2,8 kilomeetrine kunstlumering + 300 meetrine ring lastele ümber basseinide. Klassikajälg olemas. Uisuväljak hommikul testitud ning on taaskord väga heas seisukorras! Täna töötab Soome saun 17.00-21.00!

  Suusa- ja uisulaenutus ootab Nõmme Spordikeskuses!

 48. Uisuväljakut siiski hetkel avada ei saa, servad praksuvad ning peale minna ei tohiks.

 49. 2,8 kilomeetrine kunstlumering + 300 meetrine ring lastele ümber basseinide. Klassikajälg olemas. Rajatraktoriga hooldatud laupäeva hilisõhtul. Uisuväljaku seisukorda hindame hommikul!

 50. Update: 2,8 kilomeetrine kunstlumering + 300 meetrine ring lastele ümber basseinide. Klassikajälg olemas. Rajatraktoriga hooldatud reede hommikul. Rada peab veel hästi vastu, pühapäevaks lubatakse külmemat ilma.

 51. 2,5 kilomeetrine kunstlumering + 300 meetrine ring lastele ümber basseinide. Klassikajälg olemas. Rajatraktoriga hooldatud kolmapäeva hilisõhtul. Rada peab veel hästi vastu, pühapäevaks lubatakse külmemat ilma. Nõmme Spordikeskuses täna aurusaun 18.00-20.00, avatud on Kohvik Legend

 52. 2,5 kilomeetrine kunstlumering + 300 meetrine ring lastele ümber basseinide. Klassikajälg olemas. Rajatraktoriga hooldatud eile hilisõhtul.

 53. Rada 19-21. Vihm ja +temp pole rada räsinud. Väga hea ja tubli töö rajameistri poolt. Klint kaitseb suure sula ja tuule eest. Nõmmel väga head suusaolud!!!

 54. Täna hommikul sõidetud, hea rada, suured tänud rajameistritele! Loodame, et rada peab need paar vihmast päeva vastu. Ning ka koerajalutajad ja niisama kõndijad- jooksjad suudavad leida endale teise tee edasiliikumiseks, metsas erinevaid teid küll, ei pea just sulavat suusarada pidi kulgema.

 55. Suusatamiseks 2,5 km kunstlumering, uisuplats taaskord avatud ⛸. Kohvik Legendis EV 99. aastapäeva puhul sel nädalal kohv 0.99€.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Tulevad Sündmused

 • Hommikujooks

 • Võrumaa Suusasari 2017

 • Kelgukoerte karikavõistlused