• Terviseradu
  arendavad
 • Merko logo
 • Eesti Energia logo
 • Swedbank logo

Lisainfo

Lisaks
looduslik
ratas
jooks
suusatamine
matkamine

“Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus” on saanud 21 vastust

 1. 1,5 km vabatehnikas esmane suusarada valmis! Seoses kunstlumerajaga kehtib keskuses külastustasu 3 €/külastaja, mis sisaldab ka sauna kasutamist igal päeval kl 12.00 – 15.00. Treeningklubidel palume tulek eelnevalt kokku leppida telefonil 5349 9598 või e-posti teel info@korvemaa.ee

 2. Sai pühapäeval (14.01) matkatud 24km ringil. Kõige paremad rajalõigud vist keskuse enda viiesel ringil. Aegviidu osa oli pigem rahulikuks matkamiseks – mitmes kohas olid puud laskumistel maha kukkunud ning rajapõhjad konarlikud. Araka raba oli läbitav (kuid suuskadega mööda laudteed). Kuni Venemäeni oli kahjuks rajal palju värskeid autojälgi ning liivane rajapõhi soosis pigem paaristööd. Venemäelt keskuseni oli jällegi kohati päris head lõigud mullasuusaga sõitmiseks (lagedamatel kohtadel lund piisavalt). Kahjuks on 19km ringil mitmes kohas vihmaste ilmade ja autosõidu koosmõjul rajapõhi üsna korralikult roopasse sõidetud. Kes tahab terve pika ringi läbida peaks seda pigem võtma rahuliku matkana ning kasutama suuska millest kahju pole. Keskuse lähedal paremad olud (eriti kui rulli/lohistiga need rajaosad veel üle käidaks).

 3. Täna toodame lund ja alustame 1,5km suusraja valmistamisega. Homseks veel ei luba midagi! Kõigepealt suusarada ja siis kelgumägi.

 4. Käisin 08.01 ja matkata saab, laskumistel kinni ei võta, Araka raba läbimatu, aga hetkel vist Tallinnale lähim suusarada, kus saab isegi hea suusaga sõita Kolgakülas.

 5. Eilne sulailm muutis suusarajal lumekihi jääks, seega ootame värsket lund või külmakraade, et lund toota.

 6. Täna sama seis, mis eile – kui on tahtmist ja piisavalt ettekujutust, siis on täitsa ilus suusailm. Jätkuvalt soovitame tulla rajale nn mullasuusaga. Metsast avaramad rajalõigud täitsa head, 1,5km suusaring sõidetav algusega laenutuse juurest. Temperatuur hetkel 0 kraadi. Eile matkasid mõned juba pikal 19km ringil! Kelgutamiseks võib kasutada söögimaja ees suusaraja laskumist. FATrattaid ja tõukekelke võib ka proovida. Olete oodatud:)

 7. Tänane lumesadu ja eelmisest sulast alles jäänud suusaraja põhjad võivad oletada, et homme saab suusatada kehvama suusaga!

 8. 2-päevane sula on muutnud suusarajad olematuks! Võib tulla FATrattaga terviseradadele matkama kuniks uue lume tulekuni.

 9. Suusatada saab vabatehnikas 1,5km ja 3km suusrajal. Algus laenutuse maja kõrvalt.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Tulevad Sündmused

 • Jalgsimatk ja uisutamine rabajärvedel!

 • Vabariigi terviseks Kõrvemaal

 • A2K Sport Jõulumäe suusamaraton