• Terviseradu
  arendavad
 • Merko logo
 • Eesti Energia logo
 • Swedbank logo

Lisainfo

Lisaks
looduslik
ratas
jooks
suusatamine
matkamine

“Keila terviserajad” on saanud 33 vastust

 1. Tere. Kas P 25.02.18 võimalik jäljes klassikat sõita nagu ennemuiste? Keila 7,5km ringi rajaprofiil ideaalne klassika sõitmiseks.

 2. Täpsustus: 7,5km tuligi tegelikult ikkagi kokku mälu järgi vaid siis kui ära teha lisaks tehismäele ka ringi lõpus Tankimäe lisapaun (tõus suusasillalt > pööre paremale alla).

 3. Küsimus rajameistrile. Mis segab klassikajälje sisseajamist? Kõik ei sõida vabatehnikat.
  Ilmaprognoos näitab, et talv kestab nii sellel kui järgmisel nädalal. Ka klassikasõitjad soovivad sõita korralikus suusajäljes!

  • Klassika jälje lõikamiseks praegustes oludes puudub tehnika.Olemas lõikaja pehmema lume jaoks või siis lume lisandumisel rajatraktoriga.

 4. Jah – praegusel kujul hooldatuna on tegu ca 6,8km pikkuse ringiga (+- sõltub mis seadmega mõõta). Ennemuistsel ajal käis 7km ring torusillalt laskudes veel pikalt mööda praegust disc-golfi raja sihti, tegi loomade söötmiskohas (seal kus praegu 7km ringi lõpp teeb paar lisapauna) tagasipöörde ning siis lõikas üle 3km raja (praegu asfaldikattega rullirada). Sellel ringil on sai ka võistlusi peetud.

  “Ametlikult” on eksisteerinud ka variatsioon kus Tankimäe peal ei keera vasakule alla staadionile vaid teed ümber Tankimäe veel ühe lisatõusu (seal kus hetkel lapsed kelgutavad) ehk ringilt tulles suusasillalt keerad paremale. See tõusuga paun on ca ~200m ning kokku tuligi 7km. Seda lisarada tavaliselt eraldi ei hooldatud kuna usinate kelgutajate töö tulemusena polnud seal eriti nauditav sõita (võistlusringe on siiski üle selle pauna tehtud – legendaarsed 6km kolmapäevakud enne TM’i).

  Seejärel kohendati 7km ring natuke mõnusamaks ning torusillalt laskudes keeras kohe vasakule ja sai kokku asfaldirajaga. 7,5km on teoreetiliselt siis kui esimene nö. “tehismägi” koos laskumisega samuti läbi teha (edasi-tagasi peaks olema ca 0,7km) ehk kokku ilma eelpool mainitud Tankimäe lisapaunata ca 7,5km (+-). Nö. esimese tehismäe paun hakkab siis peale 7-tõusu mäe laskumist (seal kus on betoonplokid kunagise krossi-/bmx-raja ääres). Laupäeval seda rada sisse aetud ei olnud. Viimati sai esimese tehismäe lõiku sõita äkki 2012/2013/2014 hooajal? Viimased aastad pole kahjuks lund jätkunud.

  Kohalikud on kõvasti vaeva näinud ka teise tehismäega mis asub kohe suusastaadioni läheduses kuid kuna tegu on valdavalt kiviste ehitusjäätmetega vajab see mägi metsikult lund ning haljastuse puudumine tagab, et tuul seal rajale ei halasta ja pühib kõik minema.

  Kunagi ammu olid ajutised rajad ka vanal krossirajal ning tiir SOS-küla poole.

  Mets mis jääb raudtee poole peidab endas tegelikult päris palju metsaradasid kuhu vähemalt teoreetliselt annaks ka suusarajad sisse teha ning kokku saaks viimaseid talvi arvestades lausa maratoniringi (ca 12-13km). Paraku asuvad need rajad eramaadel ning on kohati väga metsa varjus

 5. Kas keegi on mõõtnud 7,5 km raja pikkust? Mul näitab rakendus selle pikkuseks ca 6,85 km.
  Pole Keila rajal varem sõitnud, võib-olla jätan midagi vahele, aga enda arust sõidan küll viitade järgi kogu ringi.

  • Kõik õige ja pikkus ongi suts alla seistme. Vaata siitsamast lehelt kaarti ja see 3km juures olev pauna otsast moodustuv lisasilmus on midagi sellist, mida pole minu silmad reaalsuses veel kunagi näinud.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Tulevad Sündmused

 • Jõulumäe XIII Viimase Lume Minituur – Jõulumäe VI MV

 • Eesti Seeniorisportlaste MV suusatamises

 • Kingime Eestile 100 liikumishetke Jõulumäel!