• Terviseradu
  arendavad
 • Merko logo
 • Eesti Energia logo
 • Swedbank logo

Lisainfo

Lisaks
kelgumägi
rajavalgustus
kepikõnd
jooksmine
suusatamine
Jook ja amps
riietusruum

“Haanja terviserajad” on saanud 123 vastust

 1. Sooviks samuti raja kohta infot. Käisin eile jää peal liugu laskmas, ei olnud mõnus sõita endal kui ka suuskadel. Peale 3km loobusin. Täna tegin siia juba konto, pole ju mõtet kohale sõita, kui rada külalisi ei oota. Iga päev paar lauset kriblada raja tervisliku seisundi kohta ei tohiks olla väga kaelamurdev ülesanne.

  • Sama mure, loodan et siin vahelduvate oludega tuleb rohkem infot raja kohta, et ei peaks jää peale suusatama minema.

  • Jah, sel laupäeval on võimalik maratoniradadel sõita ka uisustiilis. Lumesadu on järgi jäämas, rajameister on hetkel hooldamas maratoni lõhemat rada ja sel õhtul ka pikemat.

  • Maratonirajad on täies pikkuses värskelt hooldatud ja väga heas korras.

 2. Täna pealelõunal peaks lumesadu järgi jääma. Siis värskendame maratoni lühemat rada. Pikema maratoniraja hooldus toimub nädala keskel.

 3. Eile õhtul Haanjas superrajad! Ideaalne klassikajälg (raudtee) ning samuti värskelt hooldatud vabatehnikarajad. Kiitus rajameistrile!

 4. Kas homme (19.01) on suusaorienteerumise ajal rajad tavasuusatajatele avatud?

 5. Kõigepealt seda,et muudan oma kasutajanime “OnuAare”´ ks, sest ka Haanja Maratoni radade hoolduse ja ettevalmistusega tegeleb samanimeline isik 🙂
  Eile (pühapäeval 13/01) lõunapaiku sõitsin läbi Haanja maratoni põhiraja ilma Tseamäe paunata (ca. 34,5 km). Rajatraktor oli peal olnud reedel ja rajapõhi oli tugev ning klassikajälg OK! Kella 12.00 paiku alanud lumesadu hakkas rajaolusid mõjutama alates Kerekunnu – Villa küla lõigust,mil hakkas täissadama klassikajälg. Metsavahelistel lõikudel lumesadu niivõrd rajaolusid ei mõjutanud. Suusad tuli alt võtta teedeületustel ja ka Kääraku spordibaasi külje all suunaga Kerekunnu mäele, kus käivad järjekordsed metsatööd ning veel kuskil Ala-Suhka/ Trolla vahel vana ajahamba poolt puretud talu juures, kus ka metsamehed toimetamas…
  Rajal kohtusin ka rajameistriga, kellelt saadud info kohaselt, proovivad nad nüüd igal reedel raja vajadusel rajatraktoriga üle käia, et nädalavahetusel oleks võimalik sõita/treenida maratoniradadel!
  NB! Tavaharrastaja võiks arvestada pikema ringi läbimisel 3h+ ajaga (vajadusel joogivöö ja võileib kaasa)!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

1 2 3 11

Tulevad Sündmused

 • Võrumaa Suusasari 2017

 • Võrumaa Suusasari 2017

 • Kolm päeva maratonimeeleolu Haanjas